ESGES Eskişehir’de başlıyor. - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

ESGES Eskişehir’de başlıyor.

ESGES  Eskişehir’de başlıyor.
Yayınlama: 21 Mayıs 2024 Salı - 6.199
A+
A-

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarın (22 Mayıs) başlayacak ESGES Öğrenci Sempozyumunun ilk temasının, öğrencilerin görüşleriyle “Havacılık ve Uzay” olarak belirlendiği belirtildi. Bu kapsamda ESTÜ Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü öğretim üyelerinin katılımıyla Havacılık ve Uzay Teknolojileri Paneli gerçekleştirildiği ifade edildi. 

Açıklamada, "ESGES Öğrenci Sempozyumu kapsamında ilimizde yer alan üç farklı üniversitede görevli ve sempozyum teması ile ilgili çalışmaları bulunan öğretim üyelerinin katılım sağladığı bir bilim kurulu da oluşturuldu. Bilim kurulu başvurusu gerçekleştirilen 147 bildirinin değerlendirmesini gerçekleştirildi. ESGES Öğrenci Sempozyumu ile öğrencilerimizin bilimsel projelerini sergilemelerine olanak sağlanarak, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışan bilim insanları ile öğrenciler bir araya getirilerek ilgili disiplinlerde bilgi ve etkileşim güçlendirilecek, genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunulacak, bilimsel araştırma tekniklerinde öğrencilerimize farkındalık kazandırılacak" denildi. 

Havacılık ve uzay alanında çalışmalar yapan bilim insanları, yarın (22 Mayıs) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi'nde saat 10.30'da başlayacak ESGES'te öğrencilerle buluşacak. Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024