Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde, Üretim Tüm Hızıyla Devam Ediyor - Eskişehir Balyoz Haber

Eskişehir Eğitim

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde, Üretim Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde, Üretim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Yayınlama: 11 Mart 2023 Cumartesi - 1.612
A+
A-

Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsünde çalışan usta öğretici ve öğretmenler, asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki depremzedeler için uyku tulumundan eşofman takımına, eldivenden bereye kadar kışlık yardım malzemesi üretiyor. Enstitüyü ziyaret eden ve çalışmaları inceleyen Milli Eğitim eski Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Naci Avcı, Enstitü Müdürü Durna Gülşen'den bilgi aldı. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de yer aldı.

Enstitüde, gönüllü öğretmen ve usta öğreticilerle depremin ardından afetzedelere yardımcı olmak için kışlık ihtiyaç malzemeleri üretilmeye başlandı.

İhtiyaç listesi kapsamında çeşitli yaş ve cinsiyetler için çocuk ve yetişkin polar eşofman takımı, bere, eldiven, atkı, tüm depremzedeler için uyku tulumu, yastık, yorgan ve polar battaniye diken gönüllüler, gece gündüz büyük bir özveriyle çalışıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası'nın desteğiyle üretilen kışlık yardım malzemeleri, Valilik koordinesinde deprem bölgesine gönderiliyor.

Ülkemizde yaşanan üzücü deprem felaketi sonrasında Türkiye genelinde olduğu gibi Eskişehir eğitim camiasının da seferber olduğunu ifade eden Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, "Eskişehir Olgunlaşma Enstitümüzde önemli üretimler gerçekleştiriliyor.  Enstitümüz tarafından üretilen ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesine sevk ediliyor. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan kurum yönetimine, öğretmen ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyor, destekleyen kurum ve kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

'

Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024